Let’s Can Some Home made Sausage

Sausage

Pomyśl przez chwilę o swoich dniach jako dziecko dorastające na rodzinnej farmie. Wszystko, co zjadłeś, wydawało się najświeższym pokarmem z warzyw, które zostały umieszczone na talerzu do mięs, które ugotowałeś na grillu. Obecnie trudno jest zduplikować te similar smaki w żywności, którą otrzymujemy z dzisiejszych supermarketów.

Nawet kiełbasa była świeża i przyrządzona na rodzinnej farmie. Różne części świni, która została właśnie zmasakrowana, zostały zmielone i ostrożnie włożone w dostępne osłonki. Czasami rodzice mogli zamrozić kiełbasę, podczas gdy innym razem byłby puszkowany. Kiedy wybór był możliwy, mama lub tata po prostu przekręcali kiełbasę w czyste, wysterylizowane kwarcowe słoiki i pozwalając im na umieszczenie dodatkowej części w środku tej spirali. Zwykle surowo pakowali kiełbasę i rzadko dodawali jakiejkolwiek cieczy do szklanych słoików.

Kiełbasa w puszkach to kolejna popularna metoda stosowana kilkadziesiąt lat temu. To, co w istocie oznacza, to smalkowanie. Zacznę od smażenia “pasztecików” do pożądanego kształtu klopsików, dodając je do rozgrzanych słoików konserwowych. Na koniec pokrywają się gorącymi ociekami, umieszcza się na nich czapeczkę i dodaje pierścień. Przetwarzanie nie było konieczne.

Jest to jedna z metod, których z pewnością nie polecałabym, chociaż technika spiekania, w której przechowywano żywność pod warstwą smalcu lub tłuszczu, była popularna wiele lat temu. Jeśli przebywasz w bardzo gorącym klimacie, możesz zapomnieć o użyciu systemu do przechowywania mięsa, aby zachować kiełbaski, w ogóle nie działa dobrze.

Wiele zagrody w kraju posiadało to, co nazywamy piwnicami korzeniowymi, a ta technika konserwowania ogólnie działa bardzo dobrze, aby zachować kiełbasę przez zimowe miesiące. W owych czasach rodzina wychowywała wieprze od urodzenia i dokonywała własnej uboju. Był to pracowity okres w roku, ponieważ rodzina mogła jednorazowo przetwarzać całą wieprzowinę. Nie było niczym niezwykłym, aby sól wyleczyć niektóre szynki i boczek rezerwując pozostałą część mięsa na puszki, tak jak opisujemy dla kiełbasy. Niektóre przygotowane potrawy pakowano i przechowywano w dużej ogólnodostępnej zamrażarce znajdującej się w mieście, a nie w gospodarstwie. Należy pamiętać, że w tych dniach zamrażarki w domu nie były tak powszechne pieczatki.

Zwykle procedura wytwarzania nie obejmowała żadnego rodzaju bulionu, jednakże paszteciki z kiełbasy wytwarzano na ogół do wielkości słoja używanego i gotowanego na patelni z tłuszczem. To było bardzo interesujące, gdy patche były ostrożnie umieszczane w każdym z słoików i ostatecznie miały kontakt z tłuszczem umieszczonym w słoiku wokół nich.

Każda rodzina miała swoją indywidualną receptę na wytwarzanie swojej marki kiełbasy tak jak dziś. Mój przyjaciel Joe i Janis ma “tajny” przepis, który przekazują tylko członkom rodziny. Niezależnie od tego, o co chodzi w przepisie, możesz mieć pewność, że przyprawy były używane oszczędnie, jeśli w ogóle. Niewłaściwe stosowanie przypraw na kiełbasie może szybko pogorszyć jakość i smak. Zawsze używaj gorących rzeczy, takich jak suszona czerwona papryka lub możesz wytwarzać zbyt mocną kiełbasę, która byłaby jadalna przez bardzo niewiele osób. Użycie szałwi na kiełbasie prawdopodobnie przyniesie mu gorzki smak. Pani Wages produkuje mieszankę przypraw, która jest doskonałym towarzyszem do stosowania w domowych kiełbasach.

Rozmawialiśmy o tym, jak możemy zjeść kiełbasę, a teraz wspomnijmy o tym, jak go użyć. Kiedy nadejdzie pora, aby użyć swojej puszkowanej kiełbasy, należy ją usunąć zaczynając od części środkowej, a następnie nożem powoli przeciąć mięso, aby utworzyć cztery oddzielne kawałki. Łatwiej będzie wyjąć go ze słoika i odpowiednio ugotować. Dawniej włączyły one zwykłe słoiki z ustami, ponieważ w tym czasie szerokie usta nie zostały jeszcze wynalezione.

Przygotowując swoją kiełbasę, możesz wybierać spośród kilku różnych wersji: zwykłych okrągłych kiełbas, ogniw lub tego, co jest znane w kręgach survivalystów jako rozdrobnienie. Dla tych, którzy mogą nie być zaznajomieni z kruszonką, są szczególnie dobre do stosowania w sosie do kiełbasek po umieszczeniu na ciastkach lub toście na poranne śniadanie.

Aby właściwie przygotować linki, należy lekko je zrumienić na patelni lub nawet w piekarniku. Po zrumieraniu kiełbasy ułóż je w czystych słoiczkach z odrobiną wody i odrobiną soli, jeśli chcesz. Dodając wodę, twoje linki będą nieco bardziej miękkie po wyjęciu ze słoika do gotowania.

Jeśli ten proces brzmi jak coś, co chciałbyś spróbować, pamiętaj, że nie jest konieczne tworzenie własnej kiełbasy. Jeśli nie możesz się doczekać, aby spróbować swoich sił w tej metodzie przygotowywania potraw, weź kilka kiełbas typu “Jimmy Dean” i podziel je. Zrumienione kiełbaski po obu stronach są gotowe do konserw. Dopasuj kiełbasę do słoików 1/2 pinta. Zazwyczaj będą one zawierać około czterech pasztecików w każdym z słoików. Umieść trochę wody w słoiku na pół punktu, a następnie odpowiednio je przetwórz. Wykonają ostateczne gotowanie w trakcie ich przetwarzania.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *